Zespół O.N.E. wykonuje autorski program złożony z kompozycji i aranżacji tworzących go instrumentalistek. Jest to jazz zagrany nowocześnie, czerpiący inspirację zarówno z muzyki współczesnej, jak i hip hopu oraz etno. Monia Muc, Pola Atmańska, Kamila Drabek i Patrycja Wybrańczyk to wybitne przedstawicielki młodego pokolenia muzyków, na co dzień́ udzielające się̨ na scenie jazzowej, awangardowej i pop.

Przez kilka lat zespół działał pod nazwą O.N.E. Quintet, w tej formie zespół został wybrany przez krytyków JAZZ FORUM zespołem roku w kategorii NADZIEJA JAZZU oraz nominowany do nagrody FRYDERYK w tej samej kategorii, a także otrzymał nagrodę OSKAR JAZZOWY Grand Prix Jazz Melomani 2020 w kategorii Nadzieja Jazzu.

W listopadzie 2019 r. został nagrany w Cavatina Non-profit Studio debiutancki album zespołu o tytule „ONE” wydany przez wytwórnię Audio Cave. Album miał swoją premierę 1 maja 2020, a niecały rok później debiutancki album doczekał się również wydania na winylu.

„Znakomity album – dojrzały, bezkompromisowy, obalający mity, łamiący konwencje. I w jakimś sensie przełomowy – wierzę, że ta propozycja wstrząśnie naszym jazzowym podwórkiem.”
– Bogdan Chmura, Jazz Forum

Drugi album zespołu O.N.E. – „ENTOLOMA”, ukazał się również nakładem Audio Cave 8 marca 2022 roku. „Entoloma” (…) – stanowi bardzo udaną całość. Dla zespoły jest to wyraźny krok naprzód, i to w bardzo dobrym i interesującym dla słuchaczy kierunku”.
– Rafał Zbrzeski, Jazz Forum

„(…) „Entoloma” nie pozostawia już żadnych złudzeń. To przemyślany i w pełni świadomy mariaż spontaniczności i głębokiego „wgryzienia się” w tworzone struktury i ich zrozumienia. Ta płyta robi po prostu ogromne wrażenie.”
– Jędrzej Janicki, Jazzpress

Jako zespół, O.N.E. są dumne, że jako kobiety mogą reprezentować polską scenę jazzową i przecierać szlaki następnym pokoleniom młodych artystek.

O.N.E.

Bilety w przedsprzedaży kupisz >>> tutaj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *