Mike Parker „Meta” to nowy projekt kwartetu rodzimego nowojorskiego basisty i kompozytora. Muzyka Parkera określana jest przez krytyków jako „genialna synteza wszystkich gatunków”, a jego kompozycje czerpią z tak różnorodnych wpływów jak Charles Mingus, Radiohead, Maurice Ravel, Led Zeppelin, John Coltrane czy David Bowie. Zespół uzupełniają: saksofonista tenorowy Sławek Pezda – z którym Parker zagrał setki koncertów w całej Europie oraz perkusista Damian Niwiński, który wnosi do zespołu swoją muzyczną energię.

Podczas gdy kwartet zagrał kilka koncertów wcześniej w 2017 roku jako „Beta 4”, okres próbny zakończył się sukcesem, a zespół wystąpi jesienią 2017 roku jako „Meta”, grając koncerty w Polsce, Czechach i na Słowacji. Mike Parker – kontrabasista, Nowojorczyk mieszkający na stałe w Krakowie. W wieku 17 lat prowadził już własny zespół, z którym występował w nowojorskich klubach. Zainspirowany muzyką Charlesa Mingusa rozpoczął naukę gry na kontrabasie. Uczęszczał do Skidmore College, gdzie studiował Psychologię Ewolucyjną i Muzykę, spędził również semestr w Holandii w Conseravatorium van Amseterdam. Miał możliwość studiowania z jednymi z największych basistów na świecie (Scott Colley, Reid Anderson, Reubin Rogers). Po ukończeniu studiów w 2010 roku spędził rok w New York’s Capital Region grywając m.in. z the Brian Patneaude Quartet.

Obecnie Mike Parker mieszka w Krakowie, gdzie z grupą Mike Parker Unified Theory nagrał swój drugi album „Embrace the Wild” i wygrał w dwóch Międzynarodowych Konkursach Jazzowych: Tarnów 2012 oraz Jazz Juniors 2012.

Mike Parker’s Meta:

Sławek Pezda – saksofon
Mike Parker – kontrabas
Damian Niwiński – perkusja