P.S. CULTURAL CONCEPT feat. Kandara Diebate to muzyczny projekt wykonujący muzykę z pogranicza jazzu, muzyki ludowej oraz improwizacji. Ich muzyka to w głównej mierze kompozycje lidera Przemysława Strączka, który od 2015 roku prowadzi międzykulturowe projekty muzyczne w myśl idei, że można wychowywać się i mieszkać daleko od siebie i realizować wspólnie działania artystyczne, rozumieć się na płaszczyźnie sztuki i być blisko. CULTURAL CONCEPT jest właśnie taką koncepcją łączącą ze sobą elementy etniczne w muzyce opartej na improwizacji, elementach jazzu i muzyki ethno. W zespole znajdują się muzycy z czterech krajów odległych od siebie geograficznie: Polski, Senegalu, Tajwanu i Kolumbii. Międzykulturowa formacja prezentuje utwory napisane na etniczne instrumentarium: matoquin, kora, erhu, kolumbijskie instrumenty perkusyjne. Muzycy grający na egzotycznych instrumentach pojawią się w towarzystwie polskich instrumentalistów jazzowych.

Międzykulturowe projekty Przemysława Strączka dały się już poznać szerszej publiczności. Wraz z Asian Strings Collective została wydana płyta pt. „Three Continents”, która otrzymała wiele pozytywnych recenzji na łamach branżowej prasy muzycznej. Zespoły PS & Asian Strings Collective oraz East Meets East Quartet ze sławną improwizatorką z Shanghaju Xu Fengxia zdobyły uznanie nie tylko w Polsce ale także za granicą czego dowodem było zaproszenie na trasy koncertowe w Azji (Singapur, Malezja, Chiny). Muzycy wystąpili w Singapurze, Kuala Lumpur, Shanghaju, Pekinie, Wuhan grając na festiwalach w Shaw Foundation Stage (Singapur), 1500 Tons Festival (Shanghaj, Museum of Modern Arts, Power Station) i CCOM World & Jazz Music Festival (Pekin, Central Conservatory).

Skład zespołu: Kandara Diebate (Senegal) – kora, śpiew, Chiao-Hua Chang (Taiwan) – erhu, matoquin, śpiew, Przemysław Strączek – gitara, kompozycje,  Kitajewski – gitara basowa, kontrabas, Edilson Sanchez- Moyano (Kolumbia) – instrumenty perkusyjne, Patryk Dobosz – perkusja

Kandara Diebaté pochodzi z rodziny Griotów (muzyków i gawędziarzy) z plemienia Mandingue w południowym Senegalu. Grioci to muzycy i gawędziarze Afryki Zachodniej, którzy z ojca na syna przekazują swoją wiedzę o historii kraju, wioski, rodzin i królów. Kandara jest synem senegalskiego mistrza gry na korze Boubacara Diabate, któremu poświęcił swoją ostatnią płytę. Od najmłodszych lat  śpiewa, gra na korze, djembe, bębnach basowych i sorubie. W swojej tradycji Griotów Kandara Diebaté pisze i śpiewa o aktualnych problemach społecznych, napięciu między tradycją a nowoczesnością oraz szansach i zagrożeniach dla tożsamości kulturowych Afryki. W Senegalu zakładał różne zespoły instrumentalne. Mieszka w Niemczech od 2001 roku i od tego czasu prowadził wiele kursów gry na Djembé. Gra z zespołami „Kaira Tilo”, „Nomad” oraz w Orkiestrze Kultur. Poza Afryką występował na wielu festiwalach w Kanadzie, Włoszech, Austrii i Szwajcarii i w Polsce.