Saso Popovski jest czołowym macedońskim gitarzystą jazzowym i kompozytorem, który występował już na wielu festiwalach jazzowych w Europie, takie jak Roccella Jazz Festival – Włochy, Perto Jazz Festival – Saint Petrsburg Rosja, Nishville Jazz Festival – Serbia, Skopje Jazz Festival – N.Macedonia, Valjevo Jazz Festival – Serbia, Petrovac Jazz Festival – Czarnogóra, Ohrid Summer Festival – N.Macedonia, Tirana Jazz Festival – Albania, Kikinda Jazz & Blues Festival – Serbia, Budapest Jazz Club – Węgry.

Współpracował z wieloma znanymi artystami jazzowymi w tym: Toni Kitanovski, Oscar Salas, Milcho Leviev, Dave Wilson i Goce Micanov. Obecnie jest kierownikiem Wydziału Jazzu na Uniwersytecie Goce Delcheva w Shtip. W swojej dotychczasowej karierze Saso Popovski nagrał pięć albumów z różnymi muzykami macedońskimi i zagranicznymi, jest autorem wielu kompozycji solowych oraz muzyka filmowa i teatralna. Jego obecny projekt jazzowy to trio skład, którego uzupełniają:  doświadczony Ivan Bejkov na kontrabasie oraz młody Viktor Filipovski na perkusji. Z tym składem  Saso Popovski nagrał materiał na płytę „Fallen Land”, wydana przez SJF Records (Skopje Jazz Festival Label).

Muzyka Popowskiego ma czyste linie, złożone struktury i rozwiniętą wyobraźnię. Rytmicznie i melodyjnie przypomina orientalne wzory, przez co jest nieco mistyczna. Zespół tworzy swoje kompozycje wokół wyraźnych i atrakcyjnych linii melodycznych. „Fallen Land” to album, w którym znajdziemy to, co najlepsze ma współczesna muzyka jazzowa na Bałkanach.

Dyskografia:
Porta Jazz (Ilegalna P. 2005)
Gathering (Jazz Fortnight, 2018)
Parahodot (Jazz Fortnight, 2019)
4 (Jazz Fortnight, 2019)
Fallen Land (SJF Records, 2020)