Koncerty

Zanurz się w świecie jazzu. Każdy koncert to niepowtarzalna okazja, by doświadczyć magii muzyki na żywo. Starannie dobrana lista zespołów gwarantuje bogate spektrum jazzowych brzmień. Zapraszamy do przeżycia razem z nami niezapomnianych chwil pełnych muzycznych odkryć.
Decorative Round
11-11-2023, godz.: 19:00
Stary Sącz, KINO SOKÓŁ, ul. Batorego 23

Piotr Budniak Essential Group

Piotr Budniak, zafascynowany muzyką improwizowaną od młodości, zadebiutował na scenie jazzowej w wieku 15 lat z zespołem Piotr Budniak Quintet. Studia muzyczne zaowocowały powstaniem Piotr Budniak Essential Group, zyskującym uznanie za albumy "Simple Stories About Hope And Worries" oraz "Into the Life". W 2018 roku, współpraca z gitarzystą Davidem Doružką zaowocowała albumami uznawanymi za wybitne. Zespół, sławny z występów na prestiżowych festiwalach jazzowych, łączy jazz, indie i muzykę filmową w swoich autorskich kompozycjach, cieszących się entuzjastycznym przyjęciem zarówno w Polsce, jak i za granicą.
Więcej
Decorative Round
17-11-2023, godz.: 19:00
Stary Sącz, KINO SOKÓŁ, ul. Batorego 23

Orbay Lilla Quintet (hun)

Budapeszteńska Orbay Lilla to wschodząca gwiazda młodego pokolenia jazzu, ceniona jako wokalistka, kompozytorka i liderka zespołu. W 2021 roku zaistniała szerzej, doceniona podczas konkursu Młodego Muzyka Jazzowego Roku, a w 2022 roku triumfowała na MÜPA Jazz Showcase z kwintetem, zdobywając nagrodę BMC. Grupa, w której Lilla gra także na fortepianie, często porównywana jest do stylu Norah Jones. Zespół łączy improwizację z bogatym repertuarem, w tym autorskimi kompozycjami o lekkim, ale ekscytującym tonie, tworząc unikatowe brzmienie śródziemnomorskie.
Więcej
Decorative Round
18-11-2023, godz.: 19:00
Stary Sącz, KINO SOKÓŁ, ul. Batorego 23

Tomasz Wendt Quartet

Tomasz Wendt, urodzony w 1990 roku w Gdańsku, to wybitny saksofonista, edukator i kompozytor. Z wyróżnieniem ukończył Akademię Muzyczną we Wrocławiu, gdzie zdobył tytuł doktora i obecnie wykłada. Jego bogata współpraca artystyczna obejmuje prace z renomowanymi muzykami, takimi jak Grzegorz Nagórski czy Eric Allen z USA. Wendt zadebiutował albumem "Behind the Strings", zdobywając nagrodę Fryderyk 2017. Jego najnowsza płyta, "Daily Things", to introspekcyjna eksploracja codziennych emocji, z muzyką inspirowaną dniami tygodnia, łączącą doświadczenia czterech znakomitych improwizatorów.
Więcej
Decorative Round
26-11-2023, godz.: 19:00
Stary Sącz, KINO SOKÓŁ, ul. Batorego 23

Siergiej Wowkotrub Gypsy Swing Quintet

Założony w 2011 r. przez wirtuoza skrzypiec, Siergieja Wowkotruba, zespół "Siergiej Wowkotrub Gypsy Swing Quartet" łączy gypsy swing z przebojami muzyki rozrywkowej i filmowej. Ich świeże podejście do jazzu i rozrywki, prezentowane w starannie przygotowanych muzycznych spektaklach, zdobywa szerokie grono słuchaczy. Zespół koncertował na prestiżowych festiwalach w kraju i za granicą.
Więcej
Decorative Round
01-12-2023, godz.: 19:00
Łukowica, Obora Podworska

Jacek Pietrzak Quartet

Jacek Pietrzak, saksofonista i kompozytor z Łukowicy, to lider kwartetu, który wystąpi 1 grudnia w swojej rodzinnej miejscowości. Absolwent krakowskiej Akademii Muzycznej, koncertował w Europie i uczestniczył w prestiżowych festiwalach jazzowych. W grudniu 2021 z kwartetem nagrał płytę "Inspired by life". Prowadzi także vintage-swingowy zespół Frank e la Famiglia, prezentujący taneczny jazz z lat 20 i 30.
Więcej
Decorative Round
03-12-2023, godz.: 19:00
Stary Sącz, KINO SOKÓŁ, ul. Batorego 23

PESH Quartet

PESH, polsko-norweski zespół ekspresywnego jazzu, łączy modern jazz z etniczną melodyką i improwizacją, celebrując kulturę obu narodów. Ich album "Peshish" odzwierciedla znaczącą, ciekawą i pełną szacunku muzyczną interakcję, z wyważonym podejściem do kompozycji i kolektywnej improwizacji. Mimo odległości, ich spójna gra opiera się na doskonałej technice i wzajemnym zrozumieniu.
Więcej
Polityka prywatności i plików cookies
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram